Välkommen till Idrottsservice!
- Mer tid till din förening -

Umeåkontoret: Idrottens Hus, Kungsgatan 89 I Box 3005 I 903 02 Umeå

Skellefteåkontoret: Idrottens Hus, Mullbergsvägen 11B I 931 37 Skellefteå 

Telefonväxel: 090-343 54 00 I Epost: info@idrottsservice.com 

Tillfälligt stängda dörrar under Corona-tider. Kontakta oss via telefon och mail.

UMEÅ

VD 
Johanna Vilhelmsson  
Telefon: 090-343 54 06
Epost: johanna.vilhelmsson@idrottsservice.com


Ekonomichef
Nina Roukus
Telefon: 090-343 54 02 
Epost: nina.roukus@idrottsservice.com

Redovisningsekonom/
Teamledare

Per Ekeståhl  
Telefon: 090-343 54 04 
Epost: per.ekestahl@idrottsservice.com 

Löne- och ekonomiassistent 
Cia Norström  
Telefon: 090-343 54 03 
Epost: cia.norstrom@idrottsservice.com 

Ekonomiassistent 
Malin Sjöstedt 
Telefon: 090-343 54 07 
Epost: malin.sjostedt@idrottsservice.com

Ekonomiassistent 
Pia Granström  
Epost: pia.granstrom@idrottsservice.com

Ekonomiassistent
Fred Johansson
Telefon: 090-343 54 01
Epost: fred.johansson@idrottsservice.com

Ekonomiassistent 
Birgitta Annelin
Telefon: 090-343 54 05
Epost: birgitta.annelin@idrottsservice.com

Ekonomiassistent 
Eeva Pelkonen
Epost: eeva.pelkonen@idrottsservice.com


Kontaktansvarig Praktiska tjänster: 
Christer Thomasson  
Telefon: 072-
017 72 67 
Epost: 
christer.thomasson@rfsisu.se

Anläggning & Fastighet 

Åke Svantesson 
Telefon: 070-232 36 73
Epost: ake.svantesson@idrottsservice.com

Fastighetsskötare 
Larsa Andersson 
Telefon: 070-717 68 11
Epost: lars.andersson@idrottsservice.com


SKELLEFTEÅ 

Ekonomiassistent 
Robert Brännström
Telefon: 0910-21 12 11 
Epost: robert.brannstrom@idrottsservice.com

Redovisningsekonom 
Elin Persson
Telefon: 0910-21 12 12 
Epost: elin.persson@idrottsservice.com


 



* Hittar ni inte det serviceområde ni söker, så tveka ändå inte att kontakta oss, vi kanske kan skräddarsy den rätta tjänsten som passar just din förening. 

  Kontakta oss för offert!